ERAMET AS

Tesla Roadster lader, Kvinesdal

Øyesletta 61, 4480, Kvinesdal · Kvinesdal

1 laddpunkter Max 4 kW Tesla Connector Model
Realtidsstatus
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

1 st
Tesla Connector Model
1 punkt
4
kW
Fast kabel

Platsbeskrivning

Ved hovedinngangen til Eramet.

Kommentar

Gratis hurtiglader for Tesla Roadster, helt opp til 63A.

Operatör
ERAMET AS
Kommun Kvinesdal
Län Agder
Land Norge
Koordinater 58.29331, 6.92355

Vanliga frågor

Var ligger Tesla Roadster lader, Kvinesdal?

Tesla Roadster lader, Kvinesdal ligger på Øyesletta 61, 4480, Kvinesdal, i Kvinesdal kommun, Agder län.

Hur många laddpunkter finns det vid Tesla Roadster lader, Kvinesdal?

Tesla Roadster lader, Kvinesdal har 1 laddpunkter av typen Tesla Connector Model.

Erbjuder Tesla Roadster lader, Kvinesdal snabbladdning?

Nej, Tesla Roadster lader, Kvinesdal erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Tesla Roadster lader, Kvinesdal?

Tesla Roadster lader, Kvinesdal drivs av ERAMET AS.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Tesla Roadster lader, Kvinesdal?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Tesla Roadster lader, Kvinesdal i Google Maps.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.