⚡ Snabbladdare Mer Norway

Extra Ime/Marnarkrysset

Marnarveien 29, 4516, Mandal · Lindesnes

8 laddpunkter Max 135 kW CHAdeMO, CCS/Combo
Realtidsstatus
Snitt 26 min
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

8 st
CHAdeMO
2 punkter
50
kW
400V · 125A · Mode 4
Fast kabel Mobilapp & laddkort
CCS/Combo
6 punkter
135
kW
400V · 350A · Mode 4
Fast kabel Mobilapp & laddkort
Operatör
Mer Norway
Kommun Lindesnes
Län Agder
Land Norge
Koordinater 58.03369, 7.48806

Vanliga frågor

Var ligger Extra Ime/Marnarkrysset?

Extra Ime/Marnarkrysset ligger på Marnarveien 29, 4516, Mandal, i Lindesnes kommun, Agder län.

Hur många laddpunkter finns det vid Extra Ime/Marnarkrysset?

Extra Ime/Marnarkrysset har 8 laddpunkter av typen CHAdeMO, CCS/Combo.

Erbjuder Extra Ime/Marnarkrysset snabbladdning?

Ja, Extra Ime/Marnarkrysset har snabbladdning med upp till 135 kW.

Vem driver Extra Ime/Marnarkrysset?

Extra Ime/Marnarkrysset drivs av Mer Norway.

Hur lång tid tar det i genomsnitt att ladda vid Extra Ime/Marnarkrysset?

Baserat på de senaste 90 dagarnas laddsessioner pågår varje laddning vid Extra Ime/Marnarkrysset i genomsnitt 26 minuter.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Extra Ime/Marnarkrysset?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Extra Ime/Marnarkrysset i Google Maps.

Hur länge laddar man vanligtvis vid Extra Ime/Marnarkrysset?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en typisk laddtid för Extra Ime/Marnarkrysset. Det kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.

Hur mycket varierar laddtiden vid Extra Ime/Marnarkrysset?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa hur mycket laddtiden varierar vid Extra Ime/Marnarkrysset.

Är laddsessionerna längre på helgen vid Extra Ime/Marnarkrysset?

Vi har inte tillräckligt med data för att avgöra om laddsessionerna skiljer sig mellan vardag och helg här.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.

När på dygnet är det mest belagt vid Extra Ime/Marnarkrysset?

Vi har inte tillräckligt med data för att visa hur beläggningen varierar under dygnet här.