Time Park

Thon Hotel Congress - Normallading

Balder Alle 2, 2060, Gardermoen · Ullensaker

10 laddpunkter Max 22 kW Type 2
Realtidsstatus
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

10 st
Type 2
10 punkter
22
kW
230V · 32A · Mode 3
Uttag Mobilapp & laddkort
Operatör
Time Park
Ägare: Time Park AS
Kommun Ullensaker
Län Akershus
Land Norge
Koordinater 60.16392, 11.15190

Vanliga frågor

Var ligger Thon Hotel Congress - Normallading?

Thon Hotel Congress - Normallading ligger på Balder Alle 2, 2060, Gardermoen, i Ullensaker kommun, Akershus län.

Hur många laddpunkter finns det vid Thon Hotel Congress - Normallading?

Thon Hotel Congress - Normallading har 10 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Thon Hotel Congress - Normallading snabbladdning?

Nej, Thon Hotel Congress - Normallading erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Thon Hotel Congress - Normallading?

Thon Hotel Congress - Normallading drivs av Time Park.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Thon Hotel Congress - Normallading?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Thon Hotel Congress - Normallading i Google Maps.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.