Virta Nordic AB

Virta Nordic AB ( Demo Ronneby )

Gymnastikpromenden 2, 37236, Ronneby · Ronneby

1 laddpunkter Max 4 kW Type 2
Realtidsstatus
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

1 st
Type 2
1 punkt
4
kW
230V · 30A · Mode 3
Uttag Mobilapp & laddkort
Operatör
Virta Nordic AB
Kommun Ronneby
Län Blekinge
Land Sverige
Koordinater 56.19850, 15.28657

Vanliga frågor

Var ligger Virta Nordic AB ( Demo Ronneby )?

Virta Nordic AB ( Demo Ronneby ) ligger på Gymnastikpromenden 2, 37236, Ronneby, i Ronneby kommun, Blekinge län.

Hur många laddpunkter finns det vid Virta Nordic AB ( Demo Ronneby )?

Virta Nordic AB ( Demo Ronneby ) har 1 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Virta Nordic AB ( Demo Ronneby ) snabbladdning?

Nej, Virta Nordic AB ( Demo Ronneby ) erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Virta Nordic AB ( Demo Ronneby )?

Virta Nordic AB ( Demo Ronneby ) drivs av Virta Nordic AB.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Virta Nordic AB ( Demo Ronneby )?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Virta Nordic AB ( Demo Ronneby ) i Google Maps.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.