Kople AS

Viken Skog Hvervenmoveien 47

Hvervenmoeveien 47, 3511, Hønefoss · Ringerike

14 laddpunkter Max 22 kW Type 2
Realtidsstatus
Snitt 3h 11 min
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

14 st
Type 2
14 punkter
22
kW
22 kW 400V·32A ×10
11 kW 400V·32A ×4
Uttag Mobilapp & laddkort
Operatör
Kople AS
Ägare: Viken Skog Sa
Kommun Ringerike
Län Buskerud
Land Norge
Koordinater 60.14474, 10.25811

Vanliga frågor

Var ligger Viken Skog Hvervenmoveien 47?

Viken Skog Hvervenmoveien 47 ligger på Hvervenmoeveien 47, 3511, Hønefoss, i Ringerike kommun, Buskerud län.

Hur många laddpunkter finns det vid Viken Skog Hvervenmoveien 47?

Viken Skog Hvervenmoveien 47 har 14 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Viken Skog Hvervenmoveien 47 snabbladdning?

Nej, Viken Skog Hvervenmoveien 47 erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Viken Skog Hvervenmoveien 47?

Viken Skog Hvervenmoveien 47 drivs av Kople AS.

Hur lång tid tar det i genomsnitt att ladda vid Viken Skog Hvervenmoveien 47?

Baserat på de senaste 90 dagarnas laddsessioner pågår varje laddning vid Viken Skog Hvervenmoveien 47 i genomsnitt 3 timmar och 11 minuter.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Viken Skog Hvervenmoveien 47?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Viken Skog Hvervenmoveien 47 i Google Maps.

Hur länge laddar man vanligtvis vid Viken Skog Hvervenmoveien 47?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en typisk laddtid för Viken Skog Hvervenmoveien 47. Det kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.

Hur mycket varierar laddtiden vid Viken Skog Hvervenmoveien 47?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa hur mycket laddtiden varierar vid Viken Skog Hvervenmoveien 47.

Är laddsessionerna längre på helgen vid Viken Skog Hvervenmoveien 47?

Vi har inte tillräckligt med data för att avgöra om laddsessionerna skiljer sig mellan vardag och helg här.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.

När på dygnet är det mest belagt vid Viken Skog Hvervenmoveien 47?

Vi har inte tillräckligt med data för att visa hur beläggningen varierar under dygnet här.