⚡ Snabbladdare Recharge

Recharge Svågadalen

Ängebo 73, 82479, Bjuråker · Ljusdal

1 laddpunkter Max 50 kW CCS/Combo
Realtidsstatus
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

1 st
CCS/Combo
1 punkt
50
kW
400V · 125A · Mode 4
Uttag Mobilapp & laddkort
Operatör
Recharge
Kommun Ljusdal
Län Gävleborg
Land Sverige
Koordinater 61.97083, 16.33999

Vanliga frågor

Var ligger Recharge Svågadalen?

Recharge Svågadalen ligger på Ängebo 73, 82479, Bjuråker, i Ljusdal kommun, Gävleborg län.

Hur många laddpunkter finns det vid Recharge Svågadalen?

Recharge Svågadalen har 1 laddpunkter av typen CCS/Combo.

Erbjuder Recharge Svågadalen snabbladdning?

Ja, Recharge Svågadalen har snabbladdning med upp till 50 kW.

Vem driver Recharge Svågadalen?

Recharge Svågadalen drivs av Recharge.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Recharge Svågadalen?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Recharge Svågadalen i Google Maps.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.