Utanför Högbo Brukshotell
Hans Hiertas väg 5, 81192, Sandviken · Sandviken
Stationen rapporterar ingen aktiv status just nu.
Kunde inte hämta realtidsstatus.
Ingen realtidsdata tillgänglig för denna station.
Laddpunkter
8 stPlatsbeskrivning
Parkeringsplatserna närmast Högbo Brukshotells framsida.
Vanliga frågor
Var ligger Utanför Högbo Brukshotell?
Utanför Högbo Brukshotell ligger på Hans Hiertas väg 5, 81192, Sandviken, i Sandviken kommun, Gävleborg län.
Hur många laddpunkter finns det vid Utanför Högbo Brukshotell?
Utanför Högbo Brukshotell har 8 laddpunkter av typen Type 2.
Erbjuder Utanför Högbo Brukshotell snabbladdning?
Nej, Utanför Högbo Brukshotell erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.
Vem driver Utanför Högbo Brukshotell?
Utanför Högbo Brukshotell drivs av Högbo Bruks AB.
Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?
"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.
Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?
Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.
Är det gratis att använda laddställen.se?
Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.
Hur hittar jag vägbeskrivning till Utanför Högbo Brukshotell?
Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Utanför Högbo Brukshotell i Google Maps.
Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?
Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.