Litra Termo Rudshøgda
Leinskogen 14, 2360, Rudshøgda · Ringsaker
Stationen rapporterar ingen aktiv status just nu.
Kunde inte hämta realtidsstatus.
Ingen realtidsdata tillgänglig för denna station.
Laddpunkter
2 stPlatsbeskrivning
Ved innkjøringen til Nortura sitt anlegg på Rudshøgda, anlegget er eiet av Litra Termo As v/Henrik Kolsrud
Kommentar
Anlegget er lukket og brukes kun til lastebiler som har avtale med Litra Termo AS
Henrik Kolsrud T: +47 930 88 500 E: [email protected]
Vanliga frågor
Var ligger Litra Termo Rudshøgda?
Litra Termo Rudshøgda ligger på Leinskogen 14, 2360, Rudshøgda, i Ringsaker kommun, Innlandet län.
Hur många laddpunkter finns det vid Litra Termo Rudshøgda?
Litra Termo Rudshøgda har 2 laddpunkter av typen CCS/Combo.
Erbjuder Litra Termo Rudshøgda snabbladdning?
Ja, Litra Termo Rudshøgda har snabbladdning med upp till 400 kW.
Vem driver Litra Termo Rudshøgda?
Litra Termo Rudshøgda drivs av Litra Termo AS.
Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?
"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.
Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?
Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.
Är det gratis att använda laddställen.se?
Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.
Hur hittar jag vägbeskrivning till Litra Termo Rudshøgda?
Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Litra Termo Rudshøgda i Google Maps.
Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?
Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.