Myntvägen 16
Myntvägen 16, 34254, Grimslöv · Alvesta
Stationen rapporterar ingen aktiv status just nu.
Kunde inte hämta realtidsstatus.
Ingen realtidsdata tillgänglig för denna station.
Laddpunkter
4 stAssemblin Charge Telefon: 020-724 724 Mail: [email protected]
Vanliga frågor
Var ligger Myntvägen 16?
Myntvägen 16 ligger på Myntvägen 16, 34254, Grimslöv, i Alvesta kommun, Kronoberg län.
Hur många laddpunkter finns det vid Myntvägen 16?
Myntvägen 16 har 4 laddpunkter av typen Type 2.
Erbjuder Myntvägen 16 snabbladdning?
Nej, Myntvägen 16 erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.
Vem driver Myntvägen 16?
Myntvägen 16 drivs av Assemblin Charge.
Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?
"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.
Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?
Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.
Är det gratis att använda laddställen.se?
Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.
Hur hittar jag vägbeskrivning till Myntvägen 16?
Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Myntvägen 16 i Google Maps.
Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?
Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.