Clarion Hotel Helma

Clarion Hotel Helma

Thomas Von Westens gate 2, 8624, Mo I Rana · Rana

1 laddpunkter Max 6 kW Type 2
Realtidsstatus
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

1 st
Type 2
1 punkt
6
kW
Uttag Miscellaneous

Platsbeskrivning

Parkeringshus under hotellet.

Kommentar

Parkering og lading er gratis for hotellets gjester mot anskaffelse av parkeringsbevis fra resepsjonen. Andre kan lade mot å betale parkeringsavgift (20 kr/t dagtid, 10 kr/t kveld og natt).

Operatör
Clarion Hotel Helma
Kontakt

Clarion Hotel Helma tlf: 78 10 11 80

Kommun Rana
Län Nordland
Land Norge
Koordinater 66.30879, 14.13911

Vanliga frågor

Var ligger Clarion Hotel Helma?

Clarion Hotel Helma ligger på Thomas Von Westens gate 2, 8624, Mo I Rana, i Rana kommun, Nordland län.

Hur många laddpunkter finns det vid Clarion Hotel Helma?

Clarion Hotel Helma har 1 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Clarion Hotel Helma snabbladdning?

Nej, Clarion Hotel Helma erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Clarion Hotel Helma?

Clarion Hotel Helma drivs av Clarion Hotel Helma.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Clarion Hotel Helma?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Clarion Hotel Helma i Google Maps.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.