Pair Recharge

Abisko Guesthouse

Kalle Jons väg 5, 98107, Abisko · Kiruna

2 laddpunkter Max 11 kW Type 2
Realtidsstatus
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

2 st
Type 2
2 punkter
11
kW
220V · 16A · Mode 3
Uttag Mobilapp & laddkort
Operatör
Pair Recharge
Kommun Kiruna
Län Norrbotten
Land Sverige
Koordinater 68.34960, 18.83400

Vanliga frågor

Var ligger Abisko Guesthouse?

Abisko Guesthouse ligger på Kalle Jons väg 5, 98107, Abisko, i Kiruna kommun, Norrbotten län.

Hur många laddpunkter finns det vid Abisko Guesthouse?

Abisko Guesthouse har 2 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Abisko Guesthouse snabbladdning?

Nej, Abisko Guesthouse erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Abisko Guesthouse?

Abisko Guesthouse drivs av Pair Recharge.

Hur lång tid tar det i genomsnitt att ladda vid Abisko Guesthouse?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en genomsnittlig laddtid för Abisko Guesthouse. Snittet kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Abisko Guesthouse?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Abisko Guesthouse i Google Maps.

Hur länge laddar man vanligtvis vid Abisko Guesthouse?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en typisk laddtid för Abisko Guesthouse. Det kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.

Hur mycket varierar laddtiden vid Abisko Guesthouse?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa hur mycket laddtiden varierar vid Abisko Guesthouse.

Är laddsessionerna längre på helgen vid Abisko Guesthouse?

Vi har inte tillräckligt med data för att avgöra om laddsessionerna skiljer sig mellan vardag och helg här.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.

När på dygnet är det mest belagt vid Abisko Guesthouse?

Vi har inte tillräckligt med data för att visa hur beläggningen varierar under dygnet här.