⚡ Snabbladdare Virta Global Sweden

Porsche Center Fredrikstad

Smørbøttaveien 8, 1617, Fredrikstad · Fredrikstad

2 laddpunkter Max 300 kW CCS/Combo
Realtidsstatus
Snitt 41 min
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

2 st
CCS/Combo
2 punkter
300
kW
500V · 600A · Mode 4
Fast kabel Mobilapp & laddkort
Operatör
Virta Global Sweden
Kommun Fredrikstad
Län Østfold
Land Norge
Koordinater 59.24015, 10.98062

Vanliga frågor

Var ligger Porsche Center Fredrikstad?

Porsche Center Fredrikstad ligger på Smørbøttaveien 8, 1617, Fredrikstad, i Fredrikstad kommun, Østfold län.

Hur många laddpunkter finns det vid Porsche Center Fredrikstad?

Porsche Center Fredrikstad har 2 laddpunkter av typen CCS/Combo.

Erbjuder Porsche Center Fredrikstad snabbladdning?

Ja, Porsche Center Fredrikstad har snabbladdning med upp till 300 kW.

Vem driver Porsche Center Fredrikstad?

Porsche Center Fredrikstad drivs av Virta Global Sweden.

Hur lång tid tar det i genomsnitt att ladda vid Porsche Center Fredrikstad?

Baserat på de senaste 90 dagarnas laddsessioner pågår varje laddning vid Porsche Center Fredrikstad i genomsnitt 41 minuter.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Porsche Center Fredrikstad?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Porsche Center Fredrikstad i Google Maps.

Hur länge laddar man vanligtvis vid Porsche Center Fredrikstad?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en typisk laddtid för Porsche Center Fredrikstad. Det kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.

Hur mycket varierar laddtiden vid Porsche Center Fredrikstad?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa hur mycket laddtiden varierar vid Porsche Center Fredrikstad.

Är laddsessionerna längre på helgen vid Porsche Center Fredrikstad?

Vi har inte tillräckligt med data för att avgöra om laddsessionerna skiljer sig mellan vardag och helg här.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.

När på dygnet är det mest belagt vid Porsche Center Fredrikstad?

Vi har inte tillräckligt med data för att visa hur beläggningen varierar under dygnet här.