⚡ Snabbladdare Kople AS

Kople Åsen

Auglendsmyrå 5, 4016, Stavanger · Stavanger

5 laddpunkter Max 50 kW Type 2, CHAdeMO, CCS/Combo
Realtidsstatus
Snitt 1h 13 min
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

5 st
Type 2
1 punkt
43
kW
400V · 63A · Mode 3
Uttag Mobilapp & laddkort
CHAdeMO
2 punkter
50
kW
500V · 125A · Mode 4
Fast kabel Mobilapp & laddkort
CCS/Combo
2 punkter
50
kW
500V · 125A · Mode 4
Fast kabel Mobilapp & laddkort
Operatör
Kople AS
Kommun Stavanger
Län Rogaland
Land Norge
Koordinater 58.94445, 5.72892

Vanliga frågor

Var ligger Kople Åsen?

Kople Åsen ligger på Auglendsmyrå 5, 4016, Stavanger, i Stavanger kommun, Rogaland län.

Hur många laddpunkter finns det vid Kople Åsen?

Kople Åsen har 5 laddpunkter av typen Type 2, CHAdeMO, CCS/Combo.

Erbjuder Kople Åsen snabbladdning?

Ja, Kople Åsen har snabbladdning med upp till 50 kW.

Vem driver Kople Åsen?

Kople Åsen drivs av Kople AS.

Hur lång tid tar det i genomsnitt att ladda vid Kople Åsen?

Baserat på de senaste 90 dagarnas laddsessioner pågår varje laddning vid Kople Åsen i genomsnitt 1 timme och 13 minuter.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Kople Åsen?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Kople Åsen i Google Maps.

Hur länge laddar man vanligtvis vid Kople Åsen?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en typisk laddtid för Kople Åsen. Det kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.

Hur mycket varierar laddtiden vid Kople Åsen?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa hur mycket laddtiden varierar vid Kople Åsen.

Är laddsessionerna längre på helgen vid Kople Åsen?

Vi har inte tillräckligt med data för att avgöra om laddsessionerna skiljer sig mellan vardag och helg här.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.

När på dygnet är det mest belagt vid Kople Åsen?

Vi har inte tillräckligt med data för att visa hur beläggningen varierar under dygnet här.