Monta ApS

Ahlsell Katrineholm

Uppsalavägen 2, 64149, Katrineholm · Katrineholm

7 laddpunkter Max 22 kW Type 2
Realtidsstatus
Snitt 55 min
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

7 st
Type 2
7 punkter
22
kW
230V · 32A · Mode 3
Uttag Mobilapp & laddkort
Operatör
Monta ApS
Ägare: Ahlsell Reg-85
Kommun Katrineholm
Län Södermanland
Land Sverige
Koordinater 59.00479, 16.23256

Vanliga frågor

Var ligger Ahlsell Katrineholm?

Ahlsell Katrineholm ligger på Uppsalavägen 2, 64149, Katrineholm, i Katrineholm kommun, Södermanland län.

Hur många laddpunkter finns det vid Ahlsell Katrineholm?

Ahlsell Katrineholm har 7 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Ahlsell Katrineholm snabbladdning?

Nej, Ahlsell Katrineholm erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Ahlsell Katrineholm?

Ahlsell Katrineholm drivs av Monta ApS.

Hur lång tid tar det i genomsnitt att ladda vid Ahlsell Katrineholm?

Baserat på de senaste 90 dagarnas laddsessioner pågår varje laddning vid Ahlsell Katrineholm i genomsnitt 55 minuter.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Ahlsell Katrineholm?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Ahlsell Katrineholm i Google Maps.

Hur länge laddar man vanligtvis vid Ahlsell Katrineholm?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en typisk laddtid för Ahlsell Katrineholm. Det kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.

Hur mycket varierar laddtiden vid Ahlsell Katrineholm?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa hur mycket laddtiden varierar vid Ahlsell Katrineholm.

Är laddsessionerna längre på helgen vid Ahlsell Katrineholm?

Vi har inte tillräckligt med data för att avgöra om laddsessionerna skiljer sig mellan vardag och helg här.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.

När på dygnet är det mest belagt vid Ahlsell Katrineholm?

Vi har inte tillräckligt med data för att visa hur beläggningen varierar under dygnet här.