Virta Global Sweden

Södertälje Hamn AB

Björkuddsvägen 6, 15138, Södertälje · Södertälje

10 laddpunkter Max 11 kW Type 2
Realtidsstatus
Snitt 6h 36 min
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

10 st
Type 2
10 punkter
11
kW
230V · 16A · Mode 3
Uttag Mobilapp & laddkort
Operatör
Virta Global Sweden
Kommun Södertälje
Län Stockholm
Land Sverige
Koordinater 59.16640, 17.66134

Vanliga frågor

Var ligger Södertälje Hamn AB?

Södertälje Hamn AB ligger på Björkuddsvägen 6, 15138, Södertälje, i Södertälje kommun, Stockholm län.

Hur många laddpunkter finns det vid Södertälje Hamn AB?

Södertälje Hamn AB har 10 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Södertälje Hamn AB snabbladdning?

Nej, Södertälje Hamn AB erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Södertälje Hamn AB?

Södertälje Hamn AB drivs av Virta Global Sweden.

Hur lång tid tar det i genomsnitt att ladda vid Södertälje Hamn AB?

Baserat på de senaste 90 dagarnas laddsessioner pågår varje laddning vid Södertälje Hamn AB i genomsnitt 6 timmar och 36 minuter.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Södertälje Hamn AB?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Södertälje Hamn AB i Google Maps.

Hur länge laddar man vanligtvis vid Södertälje Hamn AB?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en typisk laddtid för Södertälje Hamn AB. Det kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.

Hur mycket varierar laddtiden vid Södertälje Hamn AB?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa hur mycket laddtiden varierar vid Södertälje Hamn AB.

Är laddsessionerna längre på helgen vid Södertälje Hamn AB?

Vi har inte tillräckligt med data för att avgöra om laddsessionerna skiljer sig mellan vardag och helg här.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.

När på dygnet är det mest belagt vid Södertälje Hamn AB?

Vi har inte tillräckligt med data för att visa hur beläggningen varierar under dygnet här.