⚡ Snabbladdare Supercharge

Sørreisa Hotel

Vikaveien 1, 9310, Sørreisa · Sørreisa

5 laddpunkter Max 200 kW CCS/Combo, CHAdeMO, Type 2
Realtidsstatus
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

5 st
CCS/Combo
2 punkter
200
kW
Fast kabel Bank card, charging card and cellular phone
CHAdeMO
2 punkter
50
kW
Fast kabel Bank card, charging card and cellular phone
Type 2
1 punkt
22
kW
Uttag Bank card, charging card and cellular phone

Kommentar

Tillatt for alle og lading startes med Supercharge appen som finnes i Google Play og App store. RFID og betalingsterminal er aktivert.

Operatör
Supercharge
Kontakt

Helpdesk: 477 12 341 [email protected] eller gjennom kundeservice i Appen

Kommun Sørreisa
Län Troms
Land Norge
Koordinater 69.14500, 18.15139

Vanliga frågor

Var ligger Sørreisa Hotel?

Sørreisa Hotel ligger på Vikaveien 1, 9310, Sørreisa, i Sørreisa kommun, Troms län.

Hur många laddpunkter finns det vid Sørreisa Hotel?

Sørreisa Hotel har 5 laddpunkter av typen CCS/Combo, CHAdeMO, Type 2.

Erbjuder Sørreisa Hotel snabbladdning?

Ja, Sørreisa Hotel har snabbladdning med upp till 200 kW.

Vem driver Sørreisa Hotel?

Sørreisa Hotel drivs av Supercharge.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Sørreisa Hotel?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Sørreisa Hotel i Google Maps.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.