Romolslia bl

Langhaugen 6b

Langhaugen 6b, 7029, Trondheim · Trondheim

4 laddpunkter Max 4 kW Type 2
Realtidsstatus
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

4 st
Type 2
4 punkter
4
kW
Uttag Mobilapp

Kommentar

Primært tiltenkt for beboere, men åpen for alle Lade i Norge-kunder. Last ned og bruk via Cloudcharge-app, med RFID-chip eller sms. Les mer her: https://www.defa.com/no/cloudcharge-community/

Operatör
Romolslia bl
Kontakt

https://ladeinorge.no/ 

Kommun Trondheim
Län Trøndelag
Land Norge
Koordinater 63.37552, 10.36134

Vanliga frågor

Var ligger Langhaugen 6b?

Langhaugen 6b ligger på Langhaugen 6b, 7029, Trondheim, i Trondheim kommun, Trøndelag län.

Hur många laddpunkter finns det vid Langhaugen 6b?

Langhaugen 6b har 4 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Langhaugen 6b snabbladdning?

Nej, Langhaugen 6b erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Langhaugen 6b?

Langhaugen 6b drivs av Romolslia bl.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Langhaugen 6b?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Langhaugen 6b i Google Maps.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.