Lecab | Lastbilar
Välsviksleden 210, 65639, Karlstad · Karlstad
Stationen rapporterar ingen aktiv status just nu.
Kunde inte hämta realtidsstatus.
Ingen realtidsdata tillgänglig för denna station.
Laddpunkter
2 stVanliga frågor
Var ligger Lecab | Lastbilar?
Lecab | Lastbilar ligger på Välsviksleden 210, 65639, Karlstad, i Karlstad kommun, Värmland län.
Hur många laddpunkter finns det vid Lecab | Lastbilar?
Lecab | Lastbilar har 2 laddpunkter av typen CCS/Combo.
Erbjuder Lecab | Lastbilar snabbladdning?
Ja, Lecab | Lastbilar har snabbladdning med upp till 350 kW.
Vem driver Lecab | Lastbilar?
Lecab | Lastbilar drivs av Virta Global Sweden.
Hur lång tid tar det i genomsnitt att ladda vid Lecab | Lastbilar?
Baserat på de senaste 90 dagarnas laddsessioner pågår varje laddning vid Lecab | Lastbilar i genomsnitt 38 minuter.
Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?
"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.
Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?
Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.
Är det gratis att använda laddställen.se?
Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.
Hur hittar jag vägbeskrivning till Lecab | Lastbilar?
Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Lecab | Lastbilar i Google Maps.
Hur länge laddar man vanligtvis vid Lecab | Lastbilar?
Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en typisk laddtid för Lecab | Lastbilar. Det kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.
Hur mycket varierar laddtiden vid Lecab | Lastbilar?
Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa hur mycket laddtiden varierar vid Lecab | Lastbilar.
Är laddsessionerna längre på helgen vid Lecab | Lastbilar?
Vi har inte tillräckligt med data för att avgöra om laddsessionerna skiljer sig mellan vardag och helg här.
Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?
Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.
När på dygnet är det mest belagt vid Lecab | Lastbilar?
Vi har inte tillräckligt med data för att visa hur beläggningen varierar under dygnet här.