Härnösand Energi och Miljö AB

Gamla Karlebyvägen

Gamla Karlebyvägen, 87133, Härnösand · Härnösand

4 laddpunkter Max 22 kW Type 2
Realtidsstatus
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

4 st
Type 2
4 punkter
22
kW
Uttag Mobilapp

Platsbeskrivning

Parkeringsplats mellan fotbollsplanen och Härnösands Curlingarena

Operatör
Härnösand Energi och Miljö AB
Kontakt

Felanmälan under kontorstid: 0611-557500 Felanmälan kvällar och helger: 0611-557555 Mail: [email protected]

Kommun Härnösand
Län Västernorrland
Land Sverige
Koordinater 62.63720, 17.96501

Vanliga frågor

Var ligger Gamla Karlebyvägen?

Gamla Karlebyvägen ligger på Gamla Karlebyvägen, 87133, Härnösand, i Härnösand kommun, Västernorrland län.

Hur många laddpunkter finns det vid Gamla Karlebyvägen?

Gamla Karlebyvägen har 4 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Gamla Karlebyvägen snabbladdning?

Nej, Gamla Karlebyvägen erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Gamla Karlebyvägen?

Gamla Karlebyvägen drivs av Härnösand Energi och Miljö AB.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Gamla Karlebyvägen?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Gamla Karlebyvägen i Google Maps.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.