ChargeNode Europé AB

Västerås kommun, Rönnby Centrum

Släggkastargatan 1, 72241, Västerås · Västerås

2 laddpunkter Max 22 kW Type 2
Realtidsstatus
Snitt 3h 20 min
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

2 st
Type 2
2 punkter
22
kW
230V · 32A · Mode 3
Uttag Mobilapp & laddkort
Operatör
ChargeNode Europé AB
Kommun Västerås
Län Västmanland
Land Sverige
Koordinater 59.64842, 16.50645

Vanliga frågor

Var ligger Västerås kommun, Rönnby Centrum?

Västerås kommun, Rönnby Centrum ligger på Släggkastargatan 1, 72241, Västerås, i Västerås kommun, Västmanland län.

Hur många laddpunkter finns det vid Västerås kommun, Rönnby Centrum?

Västerås kommun, Rönnby Centrum har 2 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Västerås kommun, Rönnby Centrum snabbladdning?

Nej, Västerås kommun, Rönnby Centrum erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Västerås kommun, Rönnby Centrum?

Västerås kommun, Rönnby Centrum drivs av ChargeNode Europé AB.

Hur lång tid tar det i genomsnitt att ladda vid Västerås kommun, Rönnby Centrum?

Baserat på de senaste 90 dagarnas laddsessioner pågår varje laddning vid Västerås kommun, Rönnby Centrum i genomsnitt 3 timmar och 20 minuter.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Västerås kommun, Rönnby Centrum?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Västerås kommun, Rönnby Centrum i Google Maps.

Hur länge laddar man vanligtvis vid Västerås kommun, Rönnby Centrum?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en typisk laddtid för Västerås kommun, Rönnby Centrum. Det kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.

Hur mycket varierar laddtiden vid Västerås kommun, Rönnby Centrum?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa hur mycket laddtiden varierar vid Västerås kommun, Rönnby Centrum.

Är laddsessionerna längre på helgen vid Västerås kommun, Rönnby Centrum?

Vi har inte tillräckligt med data för att avgöra om laddsessionerna skiljer sig mellan vardag och helg här.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.

När på dygnet är det mest belagt vid Västerås kommun, Rönnby Centrum?

Vi har inte tillräckligt med data för att visa hur beläggningen varierar under dygnet här.