Ikea Svenska försäljning AB 053 Uddevalla

Ikea Uddevalla

Östra Torpvägen 30, 45175, Uddevalla · Uddevalla

8 laddpunkter Max 6 kW Type 2
Realtidsstatus
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

8 st
Type 2
8 punkter
6
kW
Uttag

Platsbeskrivning

Parkering närmast entré, märkt med skyltar.

Kommentar

Laddtid Vardagar 09:30-20:00 Helger 09:30-18:00

Operatör
Ikea Svenska försäljning AB 053 Uddevalla
Kontakt

Personal I varuhuset

Kommun Uddevalla
Län Västra Götaland
Land Sverige
Koordinater 58.35676, 11.81863

Vanliga frågor

Var ligger Ikea Uddevalla?

Ikea Uddevalla ligger på Östra Torpvägen 30, 45175, Uddevalla, i Uddevalla kommun, Västra Götaland län.

Hur många laddpunkter finns det vid Ikea Uddevalla?

Ikea Uddevalla har 8 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Ikea Uddevalla snabbladdning?

Nej, Ikea Uddevalla erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Ikea Uddevalla?

Ikea Uddevalla drivs av Ikea Svenska försäljning AB 053 Uddevalla.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Ikea Uddevalla?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Ikea Uddevalla i Google Maps.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.