Wattif

Elvegården, Naustdalsvegen 1B

Nautsdalsvegen 1A, 6800, Førde · Sunnfjord

8 laddpunkter Max 4 kW Type 2
Realtidsstatus
Snitt 4h 37 min
Hämtar status…
Vägbeskrivning

Laddpunkter

8 st
Type 2
8 punkter
4
kW
230V · 32A · Mode 3
Uttag Mobilapp & laddkort
Operatör
Wattif
Kommun Sunnfjord
Län Vestland
Land Norge
Koordinater 61.45311, 5.84809

Vanliga frågor

Var ligger Elvegården, Naustdalsvegen 1B?

Elvegården, Naustdalsvegen 1B ligger på Nautsdalsvegen 1A, 6800, Førde, i Sunnfjord kommun, Vestland län.

Hur många laddpunkter finns det vid Elvegården, Naustdalsvegen 1B?

Elvegården, Naustdalsvegen 1B har 8 laddpunkter av typen Type 2.

Erbjuder Elvegården, Naustdalsvegen 1B snabbladdning?

Nej, Elvegården, Naustdalsvegen 1B erbjuder inte snabbladdning enligt tillgänglig information.

Vem driver Elvegården, Naustdalsvegen 1B?

Elvegården, Naustdalsvegen 1B drivs av Wattif.

Hur lång tid tar det i genomsnitt att ladda vid Elvegården, Naustdalsvegen 1B?

Baserat på de senaste 90 dagarnas laddsessioner pågår varje laddning vid Elvegården, Naustdalsvegen 1B i genomsnitt 4 timmar och 37 minuter.

Vad betyder statusarna Ledig, Laddar och Ur funktion?

"Ledig" betyder att laddpunkten är fri att använda direkt. "Laddar" betyder att någon just nu laddar sitt fordon där. "Ur funktion" betyder att laddpunkten rapporterar ett fel och inte går att använda. Statusen kommer direkt från laddoperatören i realtid.

Hur ofta uppdateras informationen på den här sidan?

Realtidsstatusen för varje laddpunkt strömmas live från operatörens system och uppdateras kontinuerligt. Stationsuppgifter som adress och antal laddpunkter uppdateras löpande i takt med att de ändras hos NOBIL, den nationella källan för svensk laddinfrastruktur.

Är det gratis att använda laddställen.se?

Ja, laddställen.se är en gratis jämförelse- och informationstjänst. Betalning för själva laddningen sker hos respektive laddoperatör, till exempel via deras app eller ett RFID-kort.

Hur hittar jag vägbeskrivning till Elvegården, Naustdalsvegen 1B?

Klicka på knappen "Vägbeskrivning" högst upp på sidan för att öppna vägbeskrivning till Elvegården, Naustdalsvegen 1B i Google Maps.

Hur länge laddar man vanligtvis vid Elvegården, Naustdalsvegen 1B?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa en typisk laddtid för Elvegården, Naustdalsvegen 1B. Det kräver minst 5 avslutade laddsessioner de senaste 90 dagarna.

Hur mycket varierar laddtiden vid Elvegården, Naustdalsvegen 1B?

Vi har ännu inte tillräckligt med data för att visa hur mycket laddtiden varierar vid Elvegården, Naustdalsvegen 1B.

Är laddsessionerna längre på helgen vid Elvegården, Naustdalsvegen 1B?

Vi har inte tillräckligt med data för att avgöra om laddsessionerna skiljer sig mellan vardag och helg här.

Hur beräknas laddstatistiken på laddställen.se?

Statistiken bygger på avslutade laddsessioner registrerade under de senaste 90 dagarna (om inte annat anges). Median används som huvudmått eftersom enstaka mycket långa sessioner annars kan påverka ett genomsnitt kraftigt. Läs mer på metodiksidan.

När på dygnet är det mest belagt vid Elvegården, Naustdalsvegen 1B?

Vi har inte tillräckligt med data för att visa hur beläggningen varierar under dygnet här.